Nejdůležitější je Vaše zdraví. CHRAŇTE SE !

Lomina Kokain test z moči

Kód: 3663
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Lomina
129 Kč 106,61 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
8.2.2023

Lomina Cocaine Test je rychlotest založen na principu chromatografické imunoanalýzy pro detekci kokainu v lidské moči při hraniční koncentraci 300 ng/ml. 

Tento test detekuje i další příbuzné sloučeniny, viz tabulka Analytická specificita v návodu k použití. Tento test poskytuje pouze orientační výsledek analytického testu. Pro získání potvrzeného výsledku je třeba použít specifičtější chemickou metodu. U každého testu na návykové látky by mělo být bráno v úvahu klinické hledisko a odborný úsudek, zejména v případě použití předběžných pozitivních výsledků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kokain je silným stimulantem centrálního nervového systému a lokálním anestetikem. Zpočátku přináší extrémní energii a neklid, zatímco postupně vede k třesu, přecitlivělosti a křečím. Ve velkém množství kokain způsobuje horečku, apatii a potíže s dýcháním až bezvědomí. Kokain se často sám podává nosní inhalací, nitrožilní injekcí a volným kouřením. Kokain se vylučuje močí především ve formě benzoylekgoninu. Benzoylekgonin, hlavní metabolit kokainu, má delší biologický poločas rozpadu v těle (5-8 hodin) než samotný kokain (0,5-1,5 hodiny) a lze ho obvykle detekovat 24-48 hodin po užití kokainu. Lomina Cocaine Test je rychlý screeningový test z moči, který lze provést bez použití speciálního přístroje. Test využívá monoklonální protilátku k selektivní detekci zvýšené hladiny kokainu v moči. Lomina Cocaine Test poskytuje pozitivní výsledek, pokud hladina metabolitu kokainu v moči překročí 300 ng/ml. 

Lomina Cocaine Test je rychlotest fungující na základě chromatografické imunoanalýzy pomocí kompetitivní vazebné reakce. Dochází ke kompetici drogy ve vzorku se značeným konjugátem drogy imobilizovaným na membráně o vazbu na specifickou protilátku imobilizovanou v testovací a kontrolní zóně testu. Vzorek moči migruje po membráně, kde dochází k imunochemické reakci v průběhu kapilární migrace. Benzoylekgonin, pokud je ve vzorku moči přítomen v množství nižším než 300 ng/ml, nenasytí vazebná místa částic potažených protilátkou v testu. Částice potažené protilátkou pak budou zachyceny imobilizovaným konjugátem benzoylekgoninu a v testovací oblasti se objeví viditelný barevný proužek. Barevný proužek se v testovací oblasti (T) nevytvoří, pokud hladina amfetaminu překročí 300 ng/ml, protože nasytí všechna vazebná místa protilátek. Vzorek moči pozitivní na drogu nevytvoří barevný proužek v testovací oblasti (T), zatímco vzorek moči negativní na drogu nebo vzorek obsahující koncentraci drogy nižší než mezní hodnota vytvoří barevný proužek v testovací oblasti (T). Jako procedurální kontrola se v kontrolní oblasti vždy objeví barevný proužek, který indikuje, že byl přidán správný objem vzorku a došlo k reakci na membráně.

Použitelný biologický materiál:

Test je vyvinut a testován pro použití moči.       
 

Základní parametry, charakteristika a limity:

Doba provedení testu: 10 min

IVD kategorie: IVD ostatní
Senzitivita: 98,2 (95% CI: 93,8%-99,8%)
Specificita: 97,8% (95% CI: 93,7%-99,6%)
Přesnost: 98,0% (95% CI: 95,4%-99,4%)

Interpretace výsledků:

Negativní: Objeví se dva barevné proužky. Jeden barevný proužek by měl být v kontrolní oblasti (C) a druhý zdánlivě barevný proužek by měl být v testovací oblasti (T). Tento negativní výsledek znamená, že koncentrace benzoylekgoninu může být pod detekovatelnou hladinou (300 ng/ml).

*POZNÁMKA: Odstín barvy v testovací oblasti (T) se může lišit, ale měl by být považován za negativní, kdykoli se objeví byť jen slabý barevný proužek.

Pozitivní: V kontrolní oblasti (C) se objeví jeden barevný proužek. V testovací oblasti (T) se neobjeví žádný proužek. Tento pozitivní výsledek znamená, že koncentrace benzoylekgoninu přesahuje detekovatelnou hladinu (300 ng/ml).

Neplatný: Kontrolní proužek se nezobrazí. Nejpravděpodobnější příčinou selhání kontrolního proužku je nedostatečný objem vzorku nebo nesprávný postup testování. Zkontrolujte postup a zopakujte test pomocí nového testovacího pásku. Pokud problém přetrvává, okamžitě přestaňte šarži používat a kontaktujte místního distributora.

Certifikace:

Lomina Cocaine Test je schválen v souladu s 98/79/EC-IVD(in vitro diagnostický prostředek)

Upozornění:
Přečtěte si pozorně příbalový leták a postupujte přesně dle pokynů. V případě pozitivity testu bezprostředně informujte poskytovatele zdravotních služeb za účelem provedení konfirmačního testu. Zdravotnický prostředek je určen pro zdravotní pracovníky a je schválen v souladu se směrnicí Evropského parlamentu 98/79/EC-IVD (in vitro diagnostický prostředek). Zacházejte se vzorky jako s infikovaným odpadem. Odpad zlikvidujte v souladu s platnými normami.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
Vážení zákazníci, velmi se omlouváme, ale dodání je momentálně zpožděné díky vládnímu nařízení, Snažíme se urychlit veškeré dodávky. Děkujeme za trpělivost.